داشتن – خوردن فروشگاه اندروید اپلیکیشن

داشتن – خوردن: فروشگاه اندروید اپلیکیشن شناسایی همراه محققان اندروید دکمه خطر

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری سبقت دنزل واشینگتن از مریل استریپ

در حالی که به نظر می رسید قسمت دوم فیلم مفر و موزیکال «مامامیا» برنده مسابقه های فروش در آمریکای شمالی باشد و در صدر آثار سودساز این هفته قرار گیرد، بخش دوم فیل

سبقت دنزل واشینگتن از مریل استریپ

سبقت دنزل واشینگتن از مریل استریپ

عبارات مهم : اروپا

در حالی که به نظر می رسید قسمت دوم فیلم مفر و موزیکال «مامامیا» برنده مسابقه های فروش در آمریکای شمالی باشد و در صدر آثار سودساز این هفته قرار گیرد، بخش دوم فیلم جنایی- گانگستری و سرشار از برخورد و اتفاق «اعتدال دهنده» از این فیلم سبقت گرفت و صدرنشین شد.

مطالعان و اهالی هالیوود این مناسبت را به مثابه سبقت مراسم خوش حالی دنزل واشینگتن معروف و پر سابقه از مریل استریپ توانا و ماندگار دانسته اند لیکن واشینگتن ۶۲ ساله در فیلم تک نفره «The Equaliser2» حرف اول را می زند و به رغم تمامی اجتماعات و شلوغی ها و حرف های فیلم «مامامیا» یک بار دیگر این مریل استریپ است که سرنخ امور را در این اثر سینمایی در دست دارد و هم با آوازهایش که تخصصی و چیزی در حد عالی ترین های این رشته هنری است جلب نظر می کند و هم با روح پر نشاط و داستان جالب زندگی اش سایرین را به دنبال خود می کشاند. هر چه است «اعتدال دهنده» که تمی پلیسی و صریح دارد، در هفته اول اکرانش در آمریکا و کانادا ۸/۳۵ میلیون دلار پولسازی کرد و این کار را در ۳۳۸۷ سالن تحت اختیارش انجام داد و این در حالی بود که نسخه تازه «مامامیا» که عنوان جنبی و کامل کننده آن «حالا ما دوباره می آییم» هست، از ۴/۳۴ میلیون دلار در ۳۳۱۷ تالار فراتر نرفت. جالب تر و عجیب تر اینکه «اعتدال دهنده۲» نخستین فیلم دنباله ای دنزل واشینگتن به رغم دوران طولانی فعالیت های هنری وی به شمار می آید و با اینکه او بیش از ۴۵ سال در سینما به باازیگری و ایفای نقش پرداخته هست، به هر علت موجه یا ناموجه تا قبل از نسخه تازه «اکوالایزر» هرگز در قسمت دوم یکی از فیلم هایش ظاهر نشده بود. اگر چه بازار نخست و داغ این فیلم در همان آمریکای شمالی بود ولی سونی پیکچرز که این فیلم را مثل قسمت نخست ساخته هست، آن را طی هفته سپری شده است در ۱۳ کشور دیگر واقع در مناطق و قاره های اروپای غربی، آسیای شرقی، آمریکای جنوبی، شمال آفریقا و اقیانوسیه هم به نمایش در آورد و با اینکه در این مناطق زیاد از ۷/۷ میلیون دلار کاسبی نکرد ولی این تازه شروع روند پخش بین المللی این فیلم است و ابعاد و وسعت آن از آخرهای هفته جاری رو به ازدیاد خواهد رفت. ناگفته نماند که نسخه اوری ژینال این فیلم در سال ۲۰۱۴ به نمایش درآمد و در آمریکا و کانادا شروع اکرانی ۳۵ میلیون دلاری داشت و هنگامی که از پرده های این کشور برچیده می شد ۱۰۱ میلیون دلاری شده است بود و با احتساب فروش اش در سایر قاره ها ۱۹۲ میلیون دلاری شده است بود. مورد نیاز به تذکر است که قسمت دوم را مثل قسمت اول آنتوان فوکوا کارگردانی کرده و به جز واشینگتن که به رغم اوج رفتن سن اش و حفظ خصوصیات متین خود همچنان گزینه ای مناسب جهت فیلم های اکشن به حساب می آید، پدرو پاسکال، اشتون ساندرز، ملیسا لئو و بیل پولمن هم از بازیگران مهم آن هستند.

سبقت دنزل واشینگتن از مریل استریپ

بازنده ولی برنده!
«مامامیا: حالا ما دوباره می آییم» با اینکه نتوانست در مسابقه با ورسیون تازه «اعتدال دهنده» در صدر جدول فروش آمریکا و کانادا قرار گیرد، ولی با رسیدن به رقم فروشی که در سطور قبلی از آن یاد کردیم، به گونه ای خود را در قالب یک برنده دید لیکن فیلم نخست در سال ۲۰۰۸ شروع اکرانی برتر از ۲۷ میلیون دلار را تجربه نکرده بود. فیلم نخست در نهایت تا مرز بسیار غیرمنتظره ۶۱۵ میلیون دلار در سطح دنیا پیش رفت و آن هم در حالی که بودجه ساخت آن ۵۲ میلیون دلار بود. یونیورسال که سازنده و توزیع کننده «مامامیا»ی تازه است می داند یک بار دیگر آمار برتر فروش اش در خارج از مرزهای آمریکا و کانادا به ثبت خواهد رسید و به همین باعث پخش تدریجی آن در سایر قاره ها و به خاص اروپا در دستور کار قرار دارد. تکیه بر اروپا بدهید خاطر است که ترانه ها و موزیک های گروه موسیقی سوئدی «آبا» که پایه و بنیاد دو گانه «مامامیا» هست، بیش از هر مکان و جایی در اروپا و در ۵۲ کشور این قاره محبوب و پرفروش بود و همین مسئله موجب شد این فیلم تازه در شروع اکران بین المللی اش نیز ۴/۴۲ میلیون دلاری شود که بیش از ۶۲ درصد آن در اروپا حاصل آمده است.

بانی فیلم

واژه های کلیدی: اروپا | میلیون | آمریکا | کانادا | مریل استریپ | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz